چنین اتریش ایران همکاری اقتصادی سرمایه گذاری

چنین: اتریش ایران همکاری اقتصادی سرمایه گذاری اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بیانیه احمدی‌نژاد قابل تعقیب است ، حسین فریدون بازداشت شد

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت برادر مدیر جمهور گفت: چندین مورد از این فرد تحقیق شد؛ دیروز جهت ایشان قرار تامین صادر و چون تامین نشده به زندان معرفی شده است

بیانیه احمدی‌نژاد قابل تعقیب است ، حسین فریدون بازداشت شد

حسین فریدون بازداشت شد/ بیانیه احمدی نژاد قابل تعقیب است

عبارات مهم : بیانیه

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت برادر مدیر جمهور گفت: چندین مورد از این فرد تحقیق شد؛ دیروز جهت ایشان قرار تامین صادر و چون تامین نشده به زندان معرفی شده است است.

به گزارش مهر، غلامحسین محسنی اژه ای در صد و چهاردهمین نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به قتل اتنا اصلانی گفت: بعد از اعلام مفقودی، دستگاه های متفاوت شروع به بررسی می کنند ولی در مرحله اول موردی حاصل نمی شود.

بیانیه احمدی‌نژاد قابل تعقیب است ، حسین فریدون بازداشت شد

وی افزود: بعد از این مرحله به فردی مشکوک می شوند و این فرد بازداشت می شود. در این مرحله متهم به همسر خود خبر میدهد که مواد مخدر در فلان جا هست، جابه جا کنید. همسر این فرد عنوان را با تیم تحقیقات در میان می گذرد و از این طریق به جنازه می رسند.

محسنی اژه ای تصریح کرد: این متهم به مورد دیگری که به قتل رسانده بود، هم اعتراف می کند ولی هنوز جسد این مقتول کشف نشده است.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت برادر مدیر جمهور گفت: چندین مورد از این فرد تحقیق شد؛ دیروز جهت ایشان قرار تامین صادر و چون تامین نشده به زندان معرفی شده است

سخنگوی دستگاه قضا افزود: امیدواریم هر چه سریعتر پرونده بررسی و حکم صادر شود.

غلامحسین محسنی اژه ای با بیان اینکه در سنوات گذشته به خاص از سال ۹۴ و ۹۵ کارها فرهنگی در قوه قضاییه به خاص در شرکت زندانها پیگیری شده است هست، گفت: جهت ۳۰ نفر از محکومان به اعدام به علت حفظ قران مجید، تقاضای تخفیف مجازات داده شده است است.

سخنگوی دستگاه قضا در ادامه و در خصوص برخورد با کارچاق کن ها، گفت: اخیرا بعضی رسانه ها اعلام کردند ۱۵هزار میلیارد ارزش کارچاق کن ها بوده که این مبلغ ۱۵میلیارد است.

بیانیه احمدی‌نژاد قابل تعقیب است ، حسین فریدون بازداشت شد

حکم ۱۰ سال زندان جهت جاسوس آمریکایی

وی افزود: یکی از عوامل دو تابعیتی و تابع آمریکا و یک کشور دیگر که نفوذی بود، به کشور عزیزمان ایران وارد شده است بود که این فرد دستگیر و به دادگاه رفت. در دادگاه بدوی هم به ده سال زندان محکوم شد.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت برادر مدیر جمهور گفت: چندین مورد از این فرد تحقیق شد؛ دیروز جهت ایشان قرار تامین صادر و چون تامین نشده به زندان معرفی شده است

محسنی اژه ای در ادامه با اشاره به دیدار ۵۰ سفیر از زندان اوین گفت: این افراد از دیدار از اوین خرسند بودند ولی متاسفانه بعضی از افراد ضد انقلاب این دیدار را مورد تفسیر خود قرار دادند که باید برایشان تاسف خورد.

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص موضع دستگاه قضا نسبت به تشکیل مرکز ملی حقوق شهروندی در دولت گفت: هیات هایی از وقت ایت الله شاهرودی دستور العمل هایی در رابطه با ستاد خقوق شهروندی مطرح شد.البته منظور مدیر قوه قضائیه در رابطه با موازی کاری بوده،با این حال قوه قضائیه از احقاق حقوق شهروندی استقبال می کند.

بیانیه احمدی‌نژاد قابل تعقیب است ، حسین فریدون بازداشت شد

تصمصم در خصوص اینترنت با کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است

محسنی اژه ای در خصوص بیانات اخیر دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه در رابطه با فیلتر نشدن هشت هزار کانال و سخنان وزیر ارتباطات در رابطه با این اظهار نظر و اینکه آیا مقام قضایی می تواند درخواست فیلتر شدن را داشته باشد، گفت: همه موافق سامان دهی اینترنت هستند. مرجع عام یعنی دستگاه قضا می تواند به جرائم رخ داده در اینترنت ورود کند و این جز وظایف ذاتی قوه قضائیه است.

وی افزود: در رابطه به فضای مجازی، قانون کارگروه تعیین مصادیق محتوا محرمانه را هم آینده نگری کرده که از دولت و قوه قضائیه درآن عضو هستند و اگر قرار باشد تصمیمی در این رابطه گرفته شود مربوط به همان کارگره است.

وی افزود: اعضای بیشتری از دولت در این کارگروه عضو هستند و ممکن است موضوعی مطرح شود و دولتی ها به آن رای ندهند. گاهی پیش می آید که با توجه به فوریت یک عنوان جلسه آنی برگزار شود.

بیانیه احمدی نژاد قابل تعقیب است

محسنی اژه ای در پاسخ به این پرسش که یکی از مسئولان دولت نهم و دهم و بیانیه ای که مدیر جمهور سابق اعلام کرده و اینکه آیا پرونده فساد مالی است یا اداری و اینکه آیا بیانیه علیه مقام قضایی قابل تعقیب است؟ گفت: احمدی نژاد نامه سرگشاده ای خطاب به ملت نوشتند که بخش عمده آن و اظهار نظرها خلاف واقع هست. ایشان مانند هر لحظه از خود متهم یا کس دیگر چیزی شنیده و آن را بیان کرده هست. بخش هایی از آن قابل تعقیب است.

وی افزود: بخشهای دیگر این بیانیه جای جواب دادن دارد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: یکی از اشکالاتی که به قوه قضاییه می گیرند این است که آیا اطلاع رسانی شما ضعیف هست. ما بنا نداریم همه مطالب را بیان کنیم. از زمانی که قانون تصویب شده است به ما اجازه نمی دهد که همه موارد را بگوییم.

محسنی اژه ای افزود: در قانون تازه مرتبط با تصویر قانون گذار آینده نگری کرده که با پیشنهاد دادستان و اجازه مدیر قوه قضائیه تصویر متهم اعلام شود.

وی افزود: احمدی نژاد در این بیانیه گفته که اتهام ایشان این بوده که در یک مصوبه دولتی در ۳۰۰ میلیون تومان توزیع کرده که این یک مصوبه هست. اختلاس،تبانی و بعضی تخلفات مالی و جمله اتهاماتی است که باید بررسی شود.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: چیزی در حدود ۲ میلیون یورو وجه نقد در اختیار متهمی از همین مجموعه بوده است.

وی درخصوص صدور حکم جلب فردی که احیرا بازدلشت گفت: ۲۴ اسفتد این فرد احضار شده است و مامور ابلاغ اعلام کرد در این تاریخ در آدرس اعلام شده است متهم حضور نشد. قرار شده است است از مانور ابلاغ تحقیقات مورد نیاز انجام شود.

سفارش غذای بقایی به حساب وزارت اطلاعات

وی گفت: گاهی مامور ابلاغ مراجعه می کند و با وجود اینکه آدرس درست است ولی می گویند فرد مورد نظر نیست.

محسنی تصریح کرد: ایشان ۲ وکیل داشتند که همین ها کفیل وی شدند. البته به این فرد ارفاق شده است است که وکلا کفیل شدند.

سخنگوی دستگاه قضا اظهار داشت: کفیل این فرد حاضر به امضای صورت جلسه نشده هست. در مرحله ای هم این فرد احضار می شود ولی نمی آید و بعد از این جلب می شود.

وی در تصویر العمل به این ادعا که گفته شده است اجازه تهیه غذا از بیرون به متهم داده نشده هست، گفت: در زمانی که این فرد در اختیار وزارت اطلاعات بوده بارها به حساب وزارت غذا سفارش داده هست. این فرد در سوئیتی بوده که یخچال و تلوزیون داشته است و از نور کافی برخودار بوده است.

وی در خصوص اعتصاب غذای بقایی هم گفت: از این مورد اطلاعی ندارم.

محسنی اژه ای در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه بعضی از استانداران به دادسرا دعوت و تفهیم اتهام شدند، دولت هم از بعضی فرماندهان و ائمه جماعات شکایت کرده آیا این افراد هم تفهیم اتهام شدند یا خیر گفت: هر گزارش رسمی که ارسال شود بررسی می شود و از سمت دولت هم شکایت هایی ارسال شده است هست. در رسانه ها دیدم که مدیر جمهور گفته شکایتی نداشته است بنابراین در مورد تخلفات هم باید شاکی شخصی باشد.

حسین فریدون بازداشت شد

وی در خصوص بازداشت برادر مدیر جمهور گفت: چندین مورد از این فرد تحقیق شد دیروز جهت ایشان قرار تامین صادر و چون تامین نشده به زندان معرفی شده است است.

قرار بازداشت موقت نیست؛ قرار تامین است و هرگاه وثیقه تامین شود، آزاد می شود.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده و علت بازداشت فریدون مبنی بر اینکه آیا مرتبط با معوقات بانکی و یا پرسشها مالی بوده است؟ گفت: این فرد معوقه بانکی نداشته است و پرسشها مالی مطرح بوده است.

اژه ای در خصوص آخرین اوضاع پرونده فرد جاسوس دستگیر شده است مرتبط با دفتر مشاور فرهنگی مدیر جمهور گفت: این پرونده در جریان پیگیری است و هنوز نهایی نشده است.

جزییات تیراندازی در مترو شهر ری

وی راجع به تیراندازی به مهاجم مترو شهرری و کشته شدن این فرد گفت: مامور نیروی انتظامی اگر ضوابط تیراندازی را رعایت کند و آموزش دیده باشد، مقصر نیست حتی اگر طرف کشته شود.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده یاشار سلطانی گفت: ظاهرا در هشتم مرداد تعیین وقت پیگیری شده است است که در آنجا دفاع می کند.

معاون اول قوه قضاییه راجع به اینکه آیا علی رغم آنکه قرارداد مهمی با توتال امضا شده، در پرونده کرسنت حکمی صادر نشده است؟ گفت: در پرونده کرنست چندین بار توضیح دادم، حکم صادر شد. قطعی شد. بعد از آن مجددا درخواستی کردند که این درخواست در حال پیگیری است و هنوز نهایی نشده است.

سند دفاتر اسناد رسمی جهت محاکم معتبر است

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری راجع به بحران در خصوص ثبت سند خودرو، گفت: اینکه گفته می شود مدیر مجلس بیان کرده است که ثبت سند در نیروی انتظامی باید انجام شود، به وسیله ایشان تکذیب شده است هست. در این خصوص مدیر قوه قضائیه بخشنامه ای تهیه کرده اند که در آن راجع به قانون توضیحاتی داده شده است و در آخر گفته اند محاکم، اسنادی را بعنوان سند رسمی قبول کنند که در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده است هست؛ چنانچه سندی در دفاتر ثبت نشده باشد، در محاکم سند رسمی حساب نمی شود.

واژه های کلیدی: بیانیه | پرونده | دستگاه | بازداشت | قوه قضاییه | محسنی اژه ای | سخنگوی قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs